Člun PRINCECRAFT

Jedná se o požární člun vyrobený z hliníkové slitiny, určený pro provádění zásahu na vodě, k záchraně osob z vodní hladiny a objektů z vody přístupných či pro zásahy u ekologických havárií na stojatých a tekoucích vodách.

Hliníkový motorový člun pro 5 osob PRINCECRAFT Resorter 15Y+. Jako pohonná jednotka slouží závěsný benzinový motor JOHNSON 28 Ps, JET POWER turbo pohon. Převáží se na přívěsu za požární automobil.

Délka - 4,40 m
Šířka - 1,90 m
Hmotnost - 121 kg
Nosnost osob - 5
Nosnost- 454 kg
Max. motor - 22,4 kW
Délka nohy - L

Speciální hasičské čluny PRINCECRAFT jsou vhodné pro nasazení do nejtvrdších podmínek. Oproti běžně používaným nafukovacím člunům jsou téměř nezničitelné, jejich trup je odolný vůči poškození potopenými předměty, např. ploty, dopravními značkami, vozidly apod. Člun, vyrobený ze speciální lehké slitiny hliníku s vysokou odolností proti opotřebení, vysokou tuhostí a pevností, je vybaven výkonným závěsným motorem Johnson 28 Jet Power s proudovým pohonem (váha 84 kg) o výkonu 50 kW, umožňujícím plavbu i ve zvláště členitém terénu a v mělkých vodách bez nebezpečí poškození nohy motoru. Závěsné motory Johnson mají minimální nároky na údržbu, dlouhou životnost a výhodný poměr mezi cenou a kvalitou.

Kromě nezbytné výbavy předepsané Řádem plavební bezpečnosti je člun vybaven např. 6 ks záchranné vesty Raft, záchrannými lany, záchranným kruhem, lékárničkou a dalšími prostředky pro technické zásahy. Člun se vyznačuje vysokou manévrovatelností při plavbě, umožněnou i dálkovým řízením, které zajišťuje dobrý výhled vůdci plavidla. Zásluhou malé váhy je veškerá manipulace s ním jednoduchá. Člun s vlastním názvem Resorter o délce 4,40 m, šířce 1,90 m, váze 121 kg a nosnosti 545 kg/5 osob je umístěn na dvoukolovém podvozku s možností zápřahu za vozidla Tatra a Avia.

Člun dodala firma Marine Equipment, s. r. o., Nové Město nad Metují.